Fintech Brunch #6

To projekt realizowany od 2017 roku przez portal Fintek.pl. Podczas merytorycznych spotkań, praktycy i eksperci rynków finansowych przedstawiają gotowe rozwiązania i case study, które pomagają w zrozumieniu dynamiki sektora FinTech. Fintech Brunch to także doskonałe miejsce do nawiązania interesujących kontaktów biznesowych, wymiany poglądów i osiągnięć.

Tym razem pod lupę weźmiemy.

W tegorocznym wydaniu Fintech Brunch #6 skupimy się na challenger bankach, współpracy banków i fintechów, płatnościach biometrycznych i zdalnej weryfikacji tożsamości.

Esencja wiedzy o branży fintech. Jak espresso.

Podczas poprzednich edycji rozmawialiśmy m.in. o rynku płatności w dobie pandemii, regulacyjnych wyzwaniach dla cyfrowych płatności i moralnych aspektach behawioralnych systemów scoringowych, finansowaniu fintechów w czasie pandemii oraz zwyczajach płatniczych Polaków i cyfrowym onboardingu klienta. Do udziału w merytorycznej dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli takich firm jak PayPo, Twisto, Przelewy24, Pekao, Adyen, TPay czy Bank Millennium.

Prelegenci Fintech Brunch #6

Robert Błaszczyk

CINKCIARZ.PL

Absolwent prawa Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w zakresie prawa gospodarczego i rynków kapitałowych. Stypendysta MEN. Pasjonat rynków finansowych i nowych technologii. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży finansowej w zakresie digital customer experience, sprzedaży oraz rozwoju produktów.

Od 2016 r. związany ze spółką Cinkciarz.pl. Zarządza segmentem klienta biznesowego. Koordynuje rozwój biznesu w zakresie wymiany walut oraz globalnych płatności i rozwiązań e-commerce.

Michał Dąbrowski
Michał Dąbrowski

Vercom

W Radzie Programowej Fintech Summit 2021 by Fintek.pl. zasiada Michał Dąbrowski, Head of Marketing Vercom S.A.
Paulina Gorczyca
Paulina Gorczyca

Emaillabs

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, od 2015r. związana z branżą e-commerce&fintech.

Ekspert od dostarczalności i bezpieczeństwa komunikacji w kanale e-mail. W Emaillabs odpowiada za przygotowanie i dostosowanie komunikacji oraz infrastruktury do zmieniających się wytycznych globalnych i lokalnych providerów. Pracuje z czołowymi przedstawicielami e-commerce i fintech nad optymalizacją wyników wysyłkowych.

Paweł Kamiński
Paweł Kamiński

NEOPAY

Paweł Kamiński z branżą finansową jest związany od ponad 10 lat. W IPF Digital jako Country Manager odpowiadał m.in. za budowanie nowego biznesu oraz rozwój aktualnych kanałów sprzedaży, ze szczególnym naciskiem na instytucje fintechowe. Obecnie pełni funkcję Country Managera w polskim oddziale Neopay gdzie, odpowiada za rozwój biznesu, produktu i nawiązywanie strategicznych partnerstw z czołowymi firmami branży e-commerce w Polsce. Wcześniej pracował m.in. dla iwoca na stanowisku Head of Broker Sales and Operations. Doświadczenie zdobywał także w takich bankach jak: Getin Noble Bank, Idea Bank, czy w Citi Handlowym pracując w obszarze sprzedaży i nowego biznesu. Studiował na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Piotr Kania

MAKEITRIGHT

Prezes zarządu Makeitright, menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w procesie tworzenia oprogramowania, dostarczania profesjonalnych usług oraz zarządzania organizacjami. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, doświadczenie zdobywał pracując dla doradczych firm technologicznych. Projektował, prowadził i nadzorował wdrożenia w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Przez ostatnie kilkanaście lat był odpowiedzialny za budowę centrów rozwoju oprogramowania dla globalnych banków i ubezpieczycieli w Polsce.

Aleksander Majchrzak
Aleksander Majchrzak

Wealthon

Wymyślił i stworzył największy polski Lendtech dla przedsiębiorców - Wealthon Fund SA. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (Electrical and Computer Engineering). Prywatnie pasjonat golfa. Wyznaje zasadę, że wszelkie trudności i problemy da się przekuć w sukces. 

Aleksander Majchrzak w 2018 r. zgromadził kapitał na założenie firmy oferującej pożyczki. Przeprowadził firmę przez wszystkie możliwe źródła finansowania. Z sukcesem przeprowadził 4 emisje akcji, w których Wealthon powiększył swoje kapitały o 9,5 mln PLN. Pierwsza udana emisja była przeprowadzona w ramach crowdfundingu udziałowego na platformie Beesfund. W 2021 roku Wealthon przeprowadził również emisję obligacji, dzięki czemu spółka pozyskała od prywatnych inwestorów łącznie ok. 18 mln zł, a środki zostały przeznaczone na ciągły rozwój systemu scoringowego oraz zwiększania portfela wypłaconych pożyczek. Majchrzak jest również pomysłodawcą i założycielem Simple.pl (spółki z grupy Wealthon) - pierwszej w Polsce platformy internetowej konsolidującej różne opcje kredytowania dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Za pomocą sztucznej inteligencji Simple.pl dopasowuje najlepszą formę kredytowania i pomaga bezpośrednio wnioskować o dofinansowanie.

Za sukcesem lendtechu stoją innowacyjne rozwiązania i wykorzystanie najnowszych technologii w procesach obsługi i wsparcia polskich przedsiębiorstw.

Błażej Mika
Błażej Mika

SGB

Wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA, odpowiedzialny za Pion Technologii i Operacji. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył szeregu kursów z zakresu finansów, zarządzania i bankowości. W sektorze bankowym od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem produktów bankowych, współpracą z partnerami, strategią, usługami płatniczymi, a przede wszystkim innowacjami. Jest miłośnikiem nowych technologii, digitalizacji oraz rozwoju bankowości mobilnej. Wizjoner i lider, dla którego w centrum zawsze jest człowiek – klient i pracownik. To dla niego w swojej pracy „łączy kropki” poszczególnych obszarów technologicznych, przygotowuje produkty i usługi, które ułatwiają życie.
Kamil Niewiatowski
Kamil Niewiatowski

Raiffeisen Digital Bank

Menadżer z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem w sektorze fintech specjalizujący się w tworzeniu i wdrażaniu strategii sprzedaży. W swojej karierze zajmował się między innymi zarządzaniem, sprzedażą oraz rozwojem produktów finansowych dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw w kanałach cyfrowych.

Od 2020 roku związany z marką Raiffeisen Digital Bank jako Country Manager na Polskę, gdzie odpowiada za wprowadzenie na rynek nowego brandu. Przyszłości bankowości upatruje w efektywnym wykorzystywaniu nowoczesnych technologii cyfrowych do tworzenia innowacyjnych, bezpiecznych i przyjaznych dla użytkowników narzędzi i ofert.

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku finanse i rachunkowość, prywatnie pasjonat motoryzacji, fotografii oraz wyceny przedsiębiorstw.

Jarosław Nowacki
Jarosław Nowacki

COMPLIANCE PARTNERS

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie rynku finansowego, regulacjach AML/CFT, Compliance oraz audycie i kontroli wewnętrznej.

Karierę rozpoczynał w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie zajmował się współpracą międzynarodową Urzędu, w tym poprzez prace w ramach IOSCO oraz ESMA. Następnie pełnił funkcję Associate w międzynarodowej kancelarii prawnej. Ponadto przez wiele lat, jako radca prawny, odpowiadał za bieżące doradztwo prawne w domu maklerskim. Jako kierownik zespołu w jednym z największych banków w naszym kraju był odpowiedzialny także za kontrole wewnętrzne. Członek rady nadzorczej oraz przewodniczący komitetu ds. audytu banku. Członek rad nadzorczych domu maklerskiego i jednej z największych spółek produkcyjnych w Polsce.

Biegle włada językiem angielskim. Komunikuje się również w j. francuskim. Ukończył prawo oraz stosunki międzynarodowe na UMK, odbył aplikację radcowską w Warszawie. Radca prawny od 2014 r.

W wolnym czasie strzelec sportowy.

Jakub Pietraszek
Jakub Pietraszek

BOOSTE

Doświadczony menedżer i konsultant biznesowy. Przed założeniem firmy Booste, był dyrektorem generalnym Uber Eats w Polsce, gdzie znacząco wzmocnił pozycję firmy w jej największym rynku w regionie. Posiadając duże doświadczenie w sektorze konsultingowym, dzięki pracy w takich firmach jak EY, Deloitte i KPMG, pomógł wielu firmom w Europie przyspieszyć wzrost i poprawić wyniki. Podczas tego okresu, zrozumiał, jak trudno jest znaleźć kapitał wzrostowy i elastyczne rozwiązania finansowe.osiada również doświadczenie w udanym przekształcaniu start-up’u w wiodącą firmę doradztwa edukacyjnego i zawodowego w Polsce.

Karol Sadaj
Karol Sadaj

AION BANK

Zarządza Aion Bankiem od listopada 2020 roku, gdzie odpowiada za całość działań na polskim rynku. Specjalizuje się we wprowadzaniu na rynek firm oraz rozwiązań z sektora finansów i nowoczesnych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując dla firm, które są liderami globalnej gospodarki – m.in. Revolut, Uber, Google, PepsiCo czy Philip Morris. Ma dużą wiedzę na temat trendów konsumenckich oraz zmieniających się potrzeb klientów. Wie jak efektywnie wdrażać innowacyjne narzędzia w rozwoju produktów i usług na polskim rynku.

Aktywnie angażuje się w mentoring i doradztwo na rzecz startupów. Jego pasją są innowacje technologiczne i nurkowanie. Ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Gdańskim.

Adam Smółkowski

MAKEITRIGHT

Dyrektor działu usług i produktów ubezpieczeniowych w Makeitright. Z branżą IT i branżą finansową związany od 20 lat, doświadczony CEO/CTO. Specjalista w zakresie systemów transakcyjnych wysokiej dostępności i zastosowania najnowszych technologii (m.in. ML – algorytmy uczenia maszynowego i AI – sztucznej inteligencji). W procesach biznesowych z praktyczną znajomością Google Cloud Platform. Z powodzeniem łączy szeroką wiedzę technologiczną ze znajomością potrzeb biznesowych.

Maciej Suwik
Maciej Suwik

Loando Group

Razem z Tymonem Zastrzeżyńskim stworzyli Loando Group- podmiot prężnie działający w branży consumer finance. Tworzą go, między innymi- lider online’owego rynku pośredników finansowych oraz jedna z największych sieci afiliacyjnych w Polsce. Grupa Loando działa również na rynkach zagranicznych m.in. w Hiszpanii, Czechach Ukrainie, Rosji oraz Meksyku. Obsługuje rocznie ponad milion klientów i agreguje ofertę ponad 50 instytucji finansowych.

Jego celem zawodowym jest współtworzenie technologicznego rynku finansowego w Polsce poprzez implementowanie najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki niemu, Grupa Loando to dziś nie tylko największy broker finansowy, ale przede wszystkim wiodący, technologiczny ekosystem.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i UPV Universitat Politècnica de València. Prywatnie pasjonuje się podróżami i grą na gitarze basowej.

Przemysław Szpytka
Przemysław Szpytka

Compliance Partners

Radca prawny, ekspert w zakresie prawa rynku finansowego oraz zgodności działania podmiotów na rynku finansowym. Ceniony za umiejętne łączenie doradztwa regulacyjnego z aspektami biznesowymi. Reprezentuje Klientów w postępowaniach licencyjnych przed KNF oraz innych postępowaniach administracyjnych. Pomaga tworzyć, oceniać i ulepszać systemy compliance, audytu oraz zarządzania ryzykiem.

Wyróżnia go ponad 14-letnie doświadczenie w pracy na rynku finansowym – zdobyte kolejno w kancelarii prawnej, Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, międzynarodowej firmie doradczej oraz jako dyrektor departamentu prawnego i inspektor nadzoru w domu maklerskim.

Autor licznych publikacji z zakresu zgodności postępowania na rynku kapitałowym. Współautor praktycznego komentarza do ustawy o obligacjach (PWN, 2015) oraz publikacji: Compliance w podmiotach nadzorowanych rynku finansowego. Aspekty praktyczne (Wolters Kluwer, 2019).

Ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Biegle włada językiem angielskim.

Mateusz Wachowski

Tpay

Wieloletnie doświadczenie w handlu, głównie w firmach technologicznych powoduje, że w świecie fintechu czuje się jak ryba w wodzie. W Tpay od blisko 4 lat odpowiada za pozyskiwanie nowych klientów, a także utrzymanie relacji z obecnymi. Ekspert od niestandardowych wdrożeń i projektów takich jak Widget One Click, będący pierwszym interaktywnym banerem płatniczym, czy płatności BLIK w komunikatorach (takich jak Messeneger, WhatsApp itp.). Jak sam twierdzi, dba o klientów tak, by nie myśleli nawet o skorzystaniu z usług konkurencji.

Z wykształcenia filozof, co powoduje, że poza handlem i technologią finansową, odnajduje się właściwie we wszystkich dziedzinach. Prywatnie zaangażowany także w wiele inicjatyw non - profit oraz tata 4 dzieci, przez co nawet największy chaos mu nie straszny.